23 Ocak 2014 Perşembe

**Dostum İçin Azıcık Macera Yaşadım Bugün**

Hani insanlar süslenip püslenip bahçeliye gezmeye gider ya, işte bende tam olarak oraya çöpleri karıştırmaya gittim. Ve evet her şeyden iğrenen ben o parktaki tüm çöpleri tek tek devirip karıştırdım. Neler mi oldu? hoooop günü başa sarıyoruz.

Bugünü evde geçirip ders çalışmayı planlıyordum ben, tüm günüm evde geçecekken boş geçmesin oruç da tutayım dedim. Işıl ışıl bir güneşle sabah 8 de açtım gözlerimi biraz sosyal alemlerde zaman geçirip ders çalışmaya başladım. Hafta sonu açıköğretim sınavlarım var çünkü.

Saat 13:45 de arkadaşım aradı beni. Sevgilisi şehir dışında bugün gelecekti, onunla buluşacaktı Aşti'nin karşısında Gazi'nin bazı bölümleri var, okulun önünde buluşmak için anlaşmışlar. Ama çocuk ortada yok ! En son konuşmalarında '' tamam bekliyorum '' diyen adam ortadan kaybolmuş. Okulun etrafını turlamış defalarca, az ileride onların oturduğu bi park varmış gitmiş oraya bakmış yok. Ağlaya ağlaya anlatıyo telefonda '' başına bir şey mi geldi yoksa binip geri mi gitti '' diye. Otobüsten 12 de inmiş adam, bir saat arkadaşım gelene kadar zaman geçmişti bir saat de o arayarak zaman geçirmişti yani iki saattir yok kocaman adam.!

Eeehh tabi arkadaşımı orada bırakacak değilim ya bende çıktım gittim. Beraber aştinin içinde aradık. Firmalara sorduk bilet alıp tekrar gitmiş midir öğrenebilir miyiz diye. Danışmadan tüm aştiye anons yaptırdık ama yok ortada. Polise gitsek mi diye telaş yapıyor - bu arada bu adamın kendi polis, başına birşey gelme ihtimali en düşük insanlardan biri-  Dışarıdaki taksici amcalara sorduk '' burada polislik bi olay oldu mu? '' diye. En sonunda arkadaşım geç kaldığı için trip atıp, binip geri gittiğini varsayarak bizim eve geldik. Geldiğimizde saat 16:00 civarındaydı.

O kadar saat dolandınız telefondan aramadınız mı diye sorabilirsiniz sanırım bahsetmedim bundan ama adamın telefonu kapalı...

Ben arkadaşımın yüzünü güldürmeye çalışıyorum, sakinleştirmeye çalışıyorum. Bizim internete bağlanınca adamın whatsappdan gönderdiği mesaj geldi. 12.53 de atılmış '' bu saatten sonra hiç gelme, bitti artık '' diye.
Be adam be kendini bilmez, kız demiş zaten sana geç geleceğim anca izin alabildim diye, üstelik dolmuşa binerken aramış yolda olduğunu biliyorsun tamam bekliyorum diyorsun. Bu trip neye? Metrodayken bi kere aramışsın telefonu kapalı çıktı diye gelmiyo seni terketti demek mi bu? Metro da olmasa bile hattın çekmediği anlar olabilir, ikinciye aramaya bile tenezzül etmemiş beyefendi, binmiş 4 saat geldiği yolu geri gidiyor.
Biz ne mi yapıyoruz? Merak içinde ara dur, panik ol, sonra gelen mesaja bak. Üstelik eve gidene kadar göremeyeceği bi yoldan mesaj atıyor.

Neyse efendim o arada biz sofraya oturduk, arkadaşım baya ağladı sakinleşti. Akşam vakti yani ben oruç açıyorum. O da konuşmaya çalışıyor. Adam demez mi '' buarada tam tur yüzüğün parktaki çöpte git al '' diye. Tekrar başladı bi ağlama krizi. Söz konusu olan tam tur pırlanta yüzük değil, maaşının yarısından fazlasını vermiş olduğu o yüzüğü o kadar yolu gelip de çöpe atacak kadar sinirlenmiş olması. Sebep: Sadece 1 saat geç kalması. 

Bunu yaptıysa hiç affetmez diye yakına yakına fırladık evden. Ben bizimkilere bırakıp geliyorum biraz da turlarız dedim yarım ağız çıktım. Şanslıydım bugün dolmuş hep zamanında geldi. Aştide inip koşarak o parka gittik. Bahçelinin- ya da emek de olabilir o bölge- sokaklarında Mirkelam edasıyla parka ulaştık. Başladık o küçük çöpleri ters çevirmeye ama içlerinden sosyetik ablaların, teyzelerin kokoş köpeklerinin boklarından başka bir şey çıkmadı.

''Dostum için çiğ tavuk bile yerim '' deme ben o çıtayı bugün baya yükselttim boklu çöpleri karıştırarak.
-Eve gelince ellerimin üst ve orta derisini kazıyana dek yıkayıp, antibakteriyel jelle bulamaç yaptım-

Son çare olarak sevgilisinin annesini aradı anlattı durumu. Sakinleşince bindirdim, gönderdim evine. Giderken bugün anladım senin gerçekten dostum olduğunu dedi. '' daha bugün mü anladın '' diye benden de azarı yiyip gitti. En iyi bugün anlamış kötü gün dostu olduğumu.

Çençen grubumuzun iki üyesi olarak bir maceranın daha sonuna geldik. Hadi hayırlısı...

Sevgilerle... Hgk Günlükleri...

6 yorum:

 1. Acaba gercekten yuzuk olayi dogru mu dedirtti bana?
  1 saat bekledi diye geri nasil gidebiliyor ya bu adam?
  Cok kizdim su an.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüzük gerçekten var. Daha öncede tek taş almıştı tam tur ondan sonra dönen bi muhabbet olmuştu ve gitmiş onuda almış. Ama bence atmamıştır pişman olsun diye blöf yapıyodur. Ben ne kadar çok kızdım bi bilsen...

   Sil
 2. helal olsun can kurban senin gibi arkadaşa arkadaşın çok şanslı ne güzel

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim gibi arkadaş zor bulunur ^^ ayy şımardım :) teşekkür ederim canım :)

   Sil
 3. Kötü olmuşşş..Yalnız ben çok güldüm...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende gülsem mi ağlasam mı bilemedim malesef...

   Sil